Оцінка теми:
  • 0 голос(ів) - 0 у середньому
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Утеплення пінопластом ЖК "Авангард" - Форум ЖК "Авангард" від УкрБуд

#1
В далекому 2015 році влітку зібрались небайдужі інвестори ЖК "Авангард", нас тоді було всього кілька чоловік, які були активними спостерігачами за будівництвом і темними справами УкрБуду. Одна з таких темних справ - замість мінеральної вати, яка, як відомо, не горить, утеплити будинок пінопластом і зекономити кругленьку суму. Більше того, на будівництві навіть були помічені машини з завезеним пінопластом. Навіть в відділі продажів УкрБуд почали говорити про те, що будинок в нас економ класу, отже, буде пінопласт. На форумі domik.ua ось на цій сторінці дехто АндрІй, який пов'язаний з будівельниками, і за його словами, працює в УкрБуд, всім доводить, що пінопласт краще, ніж мінеральна вата.

При цьому всьому законом заборонено високоповерхівки утеплювати пінопластом і головний архітектор говорив про те, що нічого не чув за пінопласт.

Що буває з будинками, утепленими пінопластом або іншим горючим матеріалом, можна почитати в Інтернеті, прикладів безліч, я наведу деякі з них. Для прикладу я навіть навів пожежу в Лондонській багатоповерхівці, щоб читач зрозумів всю небезпеку такого утеплювача. Утеплювач з класом горючості Г2-Г4 - це практично готовий смолоскип, який чекає свого сірника. Будь-який окурок, кинутий на будівельне сміття, будь-який інцидент на кухні чи перенавантаження електропроводки влітку призведе до миттєвого поширення неконтрольованого вогню по всьому будинку за лічені хвилини.

Відома багатоповерхівка на Шулявці (2012)

http://penoplast.biz.ua/pozhar-na-shulyavke-kiev.html

Цитата:В доме на «Шулявской» эти нормы были нарушены. Застройщик, желая, видимо, сэкономить на стоимости негорючей минераловатной теплоизоляции, принял решение использовать только пенополистирол.


Елітна багатоповерхівка в Донецьку (2013)

https://ru.tsn.ua/ukrayina/v-donecke-pyl...29010.html

Цитата:На месте происшествия было установлено, что горит облицовки балконов высотного дома.


Багатоповерхівка в Грозному (2013)

https://en.wikipedia.org/wiki/Grozny-City_Towers

Цитата:при постройке башни был использован дешёвый облицовочный композитный материал, состоящий из алюминиевых панелей и полимерных листов, которые пожароопасны и сложны для тушения.


Будинок в Лондоні Grenfell Tower (2017)

https://en.wikipedia.org/wiki/Grenfell_Tower_fire

Цей 24-поверховий будинок був утеплений не дешевим пінопластом, як це роблять в нас в країні, а матеріалом під назвою поліізоціанурат (низький клас горючості Г1). І все одно за 30 хвилин пожежа вже охопила всю обшивку будинку і вогонь було не зупинити. При Британській протипожежній системі...

Зауважу, що більшість цих будинків загорілись ще до здачі в експлуатацію, що показує, чим вони утеплені і хоча б не було людських жертв. А буває і по іншому.

З таблиці ДБН В.2.6-33:2008 видно, що навіть Лондонська будівля порушила б українські норми, тому що для будівель з висотою більше, ніж 26.5 метрів, ні в якому разі не можна утепляти матеріалами з класом Г1 і Г2. Не говорячи вже про дешевий пінопласт з незрозуміло якими характеристиками, який нам забудовники хочуть втюхати, навіть не входить в цю таблицю:

[Зображення: %D0%93%D0%BE%D1%80%D1%8E%D1%87%D1%96%D1%...0%9D-.jpeg]

Тодішня Ініціативна Група зібралась, зібрала всіх інвесторів, з ким могла зв'язатись і почала процес тиску на УкрБуд з метою відстояти утеплення мінеральною ватою, збір підписів. Знайшлись активісти, які надсилали офіційні листи, дзвонили і зустрічались з людьми з УкрБуд, били на сполох.

З дозволу одного з активістів, процитую його слова

Цитата:Ми вдвох перші підняли питання на форумі доміка. Зразу запропонували зробити зібрання інвесторів. Після зібрання у кожного було своє завдання. Я дзвонив в прийомну директора УкрБуд, намагався домовитись про зустріч. Писав в Facebook всім високопоставленим людям УкрБуд і не тільки, щоб не допустили утеплення пінопластом. Ну і приватні зустрічі з представниками відділу продажів УкрБуд і Житлокапіталу. Головне було дати зрозуміти, що ми налаштовані рішуче.

А скільки будинків, утеплених пінопластом, ще не загорілись, а чекають спеки 35 градусів і включених на повну кондиціонерів по висоті всього фасаду? Ми, Ініціативна Група ЖК "Авангард", домоглись того, щоб будинок було утеплено саме обіцяною мінеральною ватою. Хоча і тут УкрБуд трохи злукавив, бо плити пінопласту все одно в утепленні присутні в тих місцях, де були нерівності стін, щоб "зрівняти" їх, і вже потім зверху утеплено мінеральною ватою. Тобто утеплення мінватою вийшло не на 100%, а десь на 95%.

На жаль, за свою безпеку в нашій країні треба дійсно боротись. Просто волосся стає дибки, коли забудовники вже офіційно заявляють про утеплення пінопластом високих будинків як економ-класу, таких як ЖК Lego House, так і бізнес-класу, наприклад, ЖК Либідь. Оцінювати ризики і вирішувати, звісно, кожному інвестору самостійно. Я лиш виклав факти.
Відповідь
#2
на сколько я понимаю они пенопластом закрыли монолитные конструкции, так как там нужен более толстый слой утеплителя. пеноблоки ложили с выступом, как раз для этой цели.

Блокирование пожарного проезда машинами тоже может обернуться серьёзными последствиями в случае ЧП. У нас 26 этажей с очень плохим доступом! 

так же не понятно в каком состоянии противопожарная система в доме, где рукава для гидрантов, тут гарантий нет и всё должно быть всегда на готове.

и естественно нельзя стеклить незадымляемую лестницу, не стоит играть с огнём. вспомните лагерь «виктория», где к этому тоже относились легкомысленно.
Відповідь
#3
Зрозуміло, чому "УкрБуд" так хоче всіх утеплити пінопластом. Та в них же свій пінопластовий завод. На сайті polimer-slavutich.com.ua в документах можна побачити того ж Якусевича,

   

який є бенефіціаром північно-українського будівельного альянсу, який будує для "УкрБуд".
Відповідь
#4
Ще один будинок спалахнув, цього разу утеплювач загорівся в ЖК "Бережанський" від Галжитлобуд. Пощастило, що будинок на етапі будівництва і на щастя обійшлося без жертв. Утеплювач в будинку - мінвата, але в інтернеті пишуть, що якісь технічні приміщення утеплювали пінопластом.

Цитата:За попередніми даними, полум'ям охоплено 100 квадратних метрів утеплювача.


Відповідь


Швидкий перехід:


Переглядають: Гості: 1