Оцінка теми:
  • 0 голос(ів) - 0 у середньому
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Створення ОСББ - Форум ЖК "Авангард" від УкрБуд

Рано чи пізно нам потрібно створити ОСББ для більш ефективного вирішення питань. Після створення ОСББ ми матимемо абсолютно законні підстави вимагати від обслуговуючої організації різні документи або взагалі звільнити її від керування будинком і найняти іншу.

Іншими словами, ми перетворимось з, образно кажучи, стада парнокопитних, які можуть тільки невдоволено подавати різні звуки хазяїну, в громаду, яка буде вище ФКС і будь-кого, хто буде найнятий керувати будинком.

25 серпня ми зібрали ініціативну групу людей, які готові допомагати і йти до кінця за добробут нашого будинку, а також мають певний корисний досвід. Групу зареєстрували в районній адміністрації.

[Зображення: attachment.php?aid=269]

Наступний крок до створення ОСББ - подача запиту в держреєстр, планування і проведення установчих зборів, планування перших місяців роботи. Чи ми будемо наймати той самий ФКС, чи когось іншого, чи матимемо вже можливість самостійно обслуговувати будинок. Це все обговорюється, звичайно.

Файл Мініатюри

Відповідь
Доброго дня, як було вірно зазначено на зустрічі, коли ФКС дізнаються про наші серйозні наміри створення ОСББ, може бути що завгодно. Є випадки, коли обслуговуючі організації влаштовували "аварії" ("після нас хоч потоп"), псували майно, перешкоджали отриманню документів.

Тому я, посилаючись на наш договір, зробив запит в минулу п'ятницю, щоб отримати настільки багато документів, настільки тільки зможемо:
[Зображення: attachment.php?aid=273]

Я пропоную на цьому тижні подати в держреєстр запит, отримати список всіх власників квартир і потім після відповіді ФКС по документах зустрітись і гарно обговорити наші плани. В разі відмови надати документи, ми створюємо ОСББ і вимагаємо вже як ОСББ ці документи з метою отримати на них важіль впливу і в разі чого прогнати ФКС. В разі згоди надати документи, ми їх аналізуємо і все одно створюємо ОСББ. Перед створенням ОСББ мені хотілось би домовитись про дуже важливу річ. Після створення ОСББ є три варіанти:
  1. ми приймаємо рішення передати управління будинком ФКС. Виглядає абсурдно, але в разі неготовності до більш радикальних кроків доведеться пристати на цей,
  2. ми наймаємо іншу обслуговуючу організацію,
  3. ми беремо управління повністю на себе (або повністю самостійно, або найнявши управителя).
Відповідь
Залишу тут інструкцію від партії "Самопоміч" по створенню ОСББ.

Потрібно підготувати статут нашого майбутнього ОСББ. Гадаю, що краще розробити статут і ознайомити по максимуму жителів, які є в нас в чатах, паралельно подавши запит в держреєстр (я це зроблю, коли в нас вже буде більш-менш ясно, що ми робимо далі (лишаємо чи не лишаємо фкс і щоб у нас уже був робочий статут)). Потім треба діяти якомога швидше. Запит в реєстр, рек. листи, розсилка, збори, ОСББ.

Я завантажив типовий статут сюди, будь-хто може пропонувати правки. Просто заходьте і редагуйте документ, ваші правки будуть зараховуватись як поради. Або краще просто виділяйте текст і залишайте коментар, що б Ви хотіли поміняти. Потім автор (я) зможу прийняти або відхилити правки, порадившись з мешканцями.
Відповідь
Документи в держреєстр подано. Держреєстр повинен відреагувати і прислати нам список власників всіх квартир в нашому будинку, щоб ми могли розіслати інформацію про створення  ОСББ і організувати голосування.

Реєстраційний номер нашої заявки 33525-33-18 від 23.10.2018р
Відповідь
Пришла відповідь з реєстру:
[Зображення: attachment.php?aid=301]
[Зображення: attachment.php?aid=302]
[Зображення: attachment.php?aid=303]

Як я зрозумів, ми не сплатили адміністративний збір, тому вони не обробляють наш запит.

Файл Мініатюри

Відповідь
Сьогодні був в ЦНАПі, сказали, що роблять для ОСББ виписку по власниках безкоштовно. Але наш протокол їм не сподобався, тому що не було підписів всіх членів групи. Дали мені зразок протоколу і я по ньому зробив новий протокол, завтра планую знову піти з флешкою в ЦНАП, вони мені все скинуть.
[Зображення: attachment.php?aid=306][Зображення: attachment.php?aid=307]

Файл Мініатюри

Відповідь
Список власників всіх квартир у мене. В ЦНАПі все зробили безкоштовно, відправили на імейл і на флешку скинули. Аж неочікувано, як в наші державі все може бути просто через ЦНАП. Буквально вчора я вирішив цим зайнятись, і вже списки в мене в кишені!

Тепер нам потрібно виконати все те, що написано в пункті 3 протоколу ініціактивної групи:

Підготувати такі документи для проведення установчих зборів ОСББ:
- проект протоколу установчих зборів,
- список власників квартир та нежитлових приміщень;
- форму для визначення результатів поіменного голосування під час проведення установчих зборів;
- листки для проведення письмового опитування співвлсників;
- пропозиції щодо складу правління ОСББ;
- проект статуту ОСББ;
- повідомлення  співвласників про проведення установчих зборів.

Потрібно розібрати задачі і приступити до їх виконання.
Відповідь
Я з PDF-ки, яку мені дали в ЦНАПі, зробив гарну ексельку, де можна робити якісь відмітки, рахувати площі і все інше. Цікаві факти:

- квартир 74, 76, 200, 247, 258 взагалі немає в реєстрах прав власності.  Може досі не отримали?
- 27 квартир належать СЗРУ
- 3 квартири належать приватним організаціям типу ТОВ "МЕГАПОЛІС ЕКСІМ", ТОВ «БАРСТЕЙГ»
- всього у власності у нас 19918,7 квадратних метрів
- 1990,9 у власності СЗРУ (10%)
Відповідь

Швидкий перехід:

Переглядають: Гості: 1